Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Kaczmarski: Chciałem pokazać, że warto na mnie postawić

poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:11 / Autor: Damian Wysocki
fot. Korona Kielce
Damian Wysocki

Kilka dni temu Iwo Kaczmarski został najmłodszym zawodnikiem, który zadebiutował w Koronie Kielce w PKO Ekstraklasie. – Wchodząc na murawę chciałem pokazać, że zasłużyłem na tę szansę – mówi szesnastoletni pomocnik.

Iwo Kaczmarski wszedł na boisko w 88. minucie spotkania z Lechem Poznań, kończącego zmagania w fazie zasadniczej. Wychowanek "żółto-czerwonych" w  momencie debiutu miał 16 lat i 58 dni.

– Z jednej strony pojawił się delikatny stres, który jednak szybko minął i już po kilku sekundach byłem w pełni skupiony na grze. Jednocześnie towarzyszyły temu pozytywne odczucia, ponieważ udało mi się spełnić jedno z marzeń, jakim była gra w Ekstraklasie. Wchodząc na murawę chciałem pokazać, że zasłużyłem na tę szansę, oraz że warto postawić na mnie w następnych spotkaniach – wyjaśnia Iwo Kaczmarski, cytowany przez stronę internetową "żółto-czerwonego" klubu.

Za szesnastolatkiem intensywne miesiące. "Jesienią" występował w drużynie juniorów U-18, dostał swoje szanse w meczu młodzieżowej Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Saragossa, a zimą był już bliżej pierwszej drużyny. Jak wyglądało jego wejście do seniorskiej szatni?

– Naprawdę wygląda to bardzo w porządku. Szanujemy się wzajemnie, nie jesteśmy odstawieni jakoś na bok, tylko trzymamy się razem. Oczywiście z racji, iż jesteśmy  najmłodsi w zespole, mamy parę obowiązków: przygotowujemy sprzęt na trening, pompujemy piłki i tym podobne – tłumaczy szesnastolatek.

A jak pod względem piłkarskim wyglądało przejście między poszczególnymi szczeblami?

– Gorzej było z przejściem z rezerw do Ekstraklasy. W pierwszym zespole tempo gry jest zdecydowanie szybsze, jest także spora różnica pod względem fizycznym. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to myślę, że jakoś bardzo nie odstaje od kolegów, większym problemem są warunki fizyczne, ale to powinno się wyrównać z wiekiem – kwituje młodzieżowy reprezentant Polski.

źródło: korona-kielce.pl 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO