Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Janc: naszym celem było wygrać jak największą ilością bramek

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Janc: naszym celem było wygrać jak największą ilością bramek

17 maja 2018 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Szczypiorniści PGE VIVE w pierwszym meczu półfinału PGNiG Superligi pokonali na wyjeździe Azoty Puławy 37:27. - Zaczęliśmy bardzo mocno, bo przyjechaliśmy tu z jednym celem: wygrać jak największą ilością bramek. Po takim starcie i zbudowaniu przewagi jest już tylko łatwiej - mówi skrzydłowy kieleckiej drużyny, Blaż Janc.

Kielczanie ekspresowo wypracowali osiem bramek zaliczki i już po 12. minutach prowadzili 10:2.

- Na początku zagraliśmy zupełnie inaczej niż w Kaliszu. Nie była to bierna, a aktywna obrona. Nawet jak zawodnicy z Puław dostawali piłkę, to rzucali „na kontakcie”, a Sławek od początku meczu trzymał fason. Rywale więc dosyć szybko zniechęcili się do grania. My trzymaliśmy bardzo dobre tempo, a widać było, że Puławy nie mają przygotowanej koncepcji i grały coraz wolniej. Dopiero gdy praktycznie już staliśmy na boisku, oni zmniejszyli rozmiary porażki. Różnica była bardzo duża na naszą korzyść. Gospodarze grali to samo, co grali wcześniej, a my byliśmy na to przygotowani, w większości to nasze indywidualne błędy stworzyły im sytuacje do zdobywania bramek - tłumaczył drugi trener PGE VIVE, Tomasz Strząbała.

Niedzielny rewanż w Hali Legionów wydaje się formalnością.

- Mamy jeszcze jeden mecz. Musimy zagrać tak, jak tutaj. Będziemy mieli dwa treningi, na których przeanalizujemy błędy z tego spotkania. Mimo wszystko, trochę ich było. Zawsze są. Ale wszystko poprawimy i na pewno będzie dobrze - zakończył Blaż Janc.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna