Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Islandzki supertalent na celowniku PGE VIVE

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Islandzki supertalent na celowniku PGE VIVE

Kielce / 11 stycznia 2019 / Tekst

Haukur Thrastarson znalazł się w orbicie zainteresowań PGE VIVE. O podpis pod kontraktem tego nastoletniego zawodnika rywalizują największe europejskie kluby, z Paris Saint Germain na czele. 

O zainteresowaniu mistrza Polski utalentowanym środkowym rozgrywającym donosi kielecka "Gazeta Wyborcza".

Haukur Thrastarson urodził się 14 kwietnia 2001 roku w Selfoss. Od początku związany jest z klubem z  rodzinnego miasta. W listopadzie swoje umiejętności mógł pokazać w dwumeczu III rundy Pucharu EHF z Azotami Puławy. 18-latek w spotkaniu na Lubelszczyźnie zdobył 3 bramki.

Mimo młodego wieku Thrastarson od kilku miesięcy jest powoływany do seniorskiej reprezentacji, w której zadebiutował jeszcze przed 17-stymi urodzinami. Gracz Selfoss znalazł się w kadrze na trwające mistrzostwa świata w Danii i Niemczech. Islandia w piątek o 18.00 w swoim pierwszym meczu zagra z Chorwacją. 

Thrastarson talent potwierdził podczas ostatnich, sierpniowych mistrzostwach Europy do lat 18. Islandia zdobyła srebrny medal, a szczypiornistę z Selfoss wybrano najlepszym zawodnikiem młodzieżowych zmagań.

– To najbardziej gorące nazwisko piłki ręcznej wśród nastoletnich zawodników świata. Ma niesamowity potencjał, by w przyszłości grać nawet jak słynny Aron Palmarsson – mówi cytowany przez "GW", Bertus Servaas, prezes PGE VIVE.

O zakontraktowanie Thrastarsona będzie bardzo trudno. W kolejce po jego podpis obok PGE VIVE i PSG stoją również niemieckie kluby.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna