Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Giemza odrabia straty

SPORT KIELCE

Giemza odrabia straty

Moquegua / 10 stycznia 2019 / Tekst

Maciej Giemza, motocyklista Orlen Teamu, zajął 34. miejsce na 4. etapie Rajdu Dakar z Arequipy do Moquegui. Zawodnicy pokonali 511 kilometrów. Najszybciej z 405-kilometrowym odcinkiem specjalnym poradził sobie Amerykanin Ricky Brabec, który potrzebował na to 3 godzin 40 minut i 30 sekund.

Skład podium uzupełnili Austriak Matthias Walkner i Australijczyk Toby Price. Maciej Giemza, który w środę przez problemy nawigacyjne zajął miejsce dopiero w siódmej dziesiątce, od samego początku prezentował równą jazdę. Na metę dotarł 45 minut i 12 sekund za zwycięzcą. Z niezłej strony pokazał się drugi z motocyklistów Orlen Teamu Adam Tomiczek, który był 28.

Na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wysunął się Ricky Brabec, który o 2 minuty i 19 sekund wyprzedza Chilijczyka Pablo Quintanillę. Trzeci jest Toby Price. Maciej Giemza po solidnym etapie przesunął się z 39. na 36. lokatę. Jego strata do lidera wynosi 3 godziny, 1 minutę i 2 sekundy. Tomiczek zajmuje 28. pozycję.

Uczestnicy Dakaru w piątek pokonają 776 kilometrów z Moquegui do Arequipy. Czeka na nich 345 kilometrów odcinka specjalnego.