Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Giemza odrabia straty

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Giemza odrabia straty

Moquegua / 10 stycznia 2019 / Tekst
fot. Orlen Team fot. Orlen Team

Maciej Giemza, motocyklista Orlen Teamu, zajął 34. miejsce na 4. etapie Rajdu Dakar z Arequipy do Moquegui. Zawodnicy pokonali 511 kilometrów. Najszybciej z 405-kilometrowym odcinkiem specjalnym poradził sobie Amerykanin Ricky Brabec, który potrzebował na to 3 godzin 40 minut i 30 sekund.

Skład podium uzupełnili Austriak Matthias Walkner i Australijczyk Toby Price. Maciej Giemza, który w środę przez problemy nawigacyjne zajął miejsce dopiero w siódmej dziesiątce, od samego początku prezentował równą jazdę. Na metę dotarł 45 minut i 12 sekund za zwycięzcą. Z niezłej strony pokazał się drugi z motocyklistów Orlen Teamu Adam Tomiczek, który był 28.

Na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wysunął się Ricky Brabec, który o 2 minuty i 19 sekund wyprzedza Chilijczyka Pablo Quintanillę. Trzeci jest Toby Price. Maciej Giemza po solidnym etapie przesunął się z 39. na 36. lokatę. Jego strata do lidera wynosi 3 godziny, 1 minutę i 2 sekundy. Tomiczek zajmuje 28. pozycję.  

Uczestnicy Dakaru w piątek pokonają 776 kilometrów z Moquegui do Arequipy. Czeka na nich 345 kilometrów odcinka specjalnego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna