Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

CIEKAWOSTKI

[FOTO] Ośmioletnia motocyklistka z Zagnańska po raz kolejny na podium!

niedziela, 27 września 2020 12:10 / Autor: Adrianna Linertowicz
Fot. FB juliajantarska112
Adrianna Linertowicz

Julia Jantarska to zwykła ośmiolatka z niezwykłym hobby – uwielbia ścigać się na motycyklu. Już drugi raz w tym roku stanęła na podium, tym razem w Pucharze Polski Pitbike SM.

Dziewczynka bardzo ciężko pracowała na swoje kolejne zwycięstwo. Tym razem wywalczyła drugie miejsce podczas wrześniowego Pucharu Polski Pitbike SuperMoto II Runda w Koszalinie. W zawodach startowała w zespole Katanka Young Team na motocyklu YCF 88 SM.

– Nie było łatwo. Wykonaliśmy dużo pracy z moim zespołem. Wynik bardzo cieszy, ale warto podkreślić, że zdobyta przez mnie liczba punktów była taka sama, co ta zdobyta przez zwycięzcę tych zawodów. To tylko pokazuje, że stawka jest bardzo wyrównana, a do wygrania tych zawodów było bardzo blisko – opowiada Julia Jantarska.

W walce o Puchar Polski Julia walczy często ze starszymi i bardziej doświadczonymi rywalkami. Podkreśla jednak, że na torze wiek nie ma znaczenia. Liczy się ciężka praca i determinacja. Jako debiutantka w Pucharze Polski jest zadowolona z osiągniętych wyników. A kosztują one bardzo dużo wysiłku i wyrzeczeń. Co ważne, ośmiolatka nie może też przecież zaniedbywać swoich obowiązków szkolnych.

– Daję radę godzić swoją pasję z nauką. Moja wychowawczyni, pani Magda, bardzo mi w tym pomaga. Przygotowuje rzeczy, które muszę opracować sama lub z rodzicami w czasie wolnym pomiędzy wyścigami. Czasami jest naprawdę mało czasu, a warunki nie są idealne do nauki, ale dajemy radę. Chcieć to móc – dodaje Julia.

Ostatnia, finałowa runda Pucharu Polski Pitbike SM odbędzie się 10 października w Bydgoszczy. Motocyklowe plany Julii sięgają daleko. – Chcemy być szybsi. Bardzo dużo uwagi poświęcamy na detale i mierzymy wysoko. Każdy zawodnik chce dojechać do mety z najlepszym rezultatem. Od połowy października zaczynamy okres przygotowawczy do sezonu 2021. Wracamy na hale kartingowe. Możliwe też, że uda mi się polecieć na treningi do Hiszpanii.

Dziewczynka nie zapomina też o osobach, które wniosły swój wkład w jej pasję.

– Chciałabym bardzo podziękować moim sponsorom, trenerkom, rodzicom oraz wszystkim tym ludziom, którzy także ciężko pracują na mój sukces.

 

Zdjęcia: FB juliajantarska112

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO