Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Dziewięciu zawodników PGE VIVE powołanych do reprezentacji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Dziewięciu zawodników PGE VIVE powołanych do reprezentacji

Kielce / 11 października 2018 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Dziewięciu szczypiornistów PGE VIVE zostało powołanych do swoich reprezentacji na mecze towarzyskie oraz zmagania w eliminacjach do mistrzostw Europy. Kielecki klub po siedemnastu miesiącach doczekał się swojego przedstawiciela w kadrze Polski.

Powołanie od Piotra Przybeckiego otrzymał Arkadiusz Moryto. Bramkostrzelny prawoskrzydłowy będzie mógł wystąpić w meczach eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Kosowem oraz Izraelem. Pierwszy mecz odbędzie się w środę, 24 października w Ostrowcu Świętokrzyskim (godz. 18.00). Drugi cztery dni później w Tel Awiwie.

- Grałem z Kosowem, więc wiem, mniej więcej, jakiej klasy jest to rywal. Mimo wszystko do tych meczów trzeba się bardzo dobrze przygotować, aby je wygrać i później myśleć o starciach z Niemcami o pierwsze miejsce. Liczymy, że na mecz w Ostrowcu przyjdzie sporo osób. Jest tam klub, więc na pewno ludzie chcą zobaczyć w akcji również reprezentację, takiej możliwości jeszcze nie mieli - wyjaśniał Arkadiusz Moryto.

Trzech zawodników "żółto-biało-niebieskich" znalazło się w kadrze Hiszpanii, która jako obrońca trofeum  jest już pewna udziału w EURO. Podopieczni Jordiego Ribery w najbliższych dniach rozegrają sparingi w ramach turnieju Euro Cup. Alex i Daniel Dujszebajewowie oraz Angel Fernandez Perez będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w starciach ze Szwecją i  (24 października w Malmo) i Norwegią (28 października w Valladolid). Oba te kraje oraz Austria będą gospodarzami najbliższego czempionatu Starego Kontynentu.

Do kadry Chorwacji powołani zostali: Luka Cindrić, Filip Ivić i Marko Mamić. Ostatni z nich najprawdopodobniej z powodów problemów ze stawem skokowym szybko wróci do Kielc. Drużyna z Bałkanów w ramach eliminacji ME zagra ze Szwajcarią  (25 października w Osijeku) i Belgią (28 października w Leuven).

W reprezentacji Białorusi znalazł się Arciom Karaliok. Jego kadra zmierzy się z  Bośnią i Hercegowiną  (25 października w Mińsku) oraz Finlandią (27 października w Ventai).

Listę powołanych uzupełnia Blaż Janc. Jego Słowenia, również w ramach eliminacji EURO, 24 października zagra z Łotwą, a cztery dni później z Estonią.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna