Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Dujszebajew: dyspozycja Vardaru nie jest dla mnie zaskoczeniem  

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Dujszebajew: dyspozycja Vardaru nie jest dla mnie zaskoczeniem  

Kielce / 11 października 2018 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

To będzie prawdziwy szlagier grupy A Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. PGE VIVE w niedzielę, w ramach 5. kolejki w Hali Legionów, podejmie Vardar Skopje. - Wiemy, że oni nie stracili jeszcze punktów. Wygrali  na ciężkim terenie w Veszprem, gdzie my przegraliśmy. To świadczy o ich dyspozycji. W naszej grupie gra czterech ostatnich zwycięzców Ligi Mistrzów. Dla mnie nie jest zaskoczeniem, że oni grają na takim poziomie. Musimy mieć do nich stuprocentowy szacunek jeśli chcemy zdobyć dwa punkty - mówi trener PGE VIVE, Tałant Dujszebajew.

Vardar w przerwie letniej przeszedł spore zmiany. Do Paris Saint Germain przeniósł się twórca największych sukcesów drużyny - Raul Gonzalez. Jego miejsce na  ławce trenerskiej zajął Roberto Parrondo, który w poprzednim roku był asystentem Iriny Dibirowej w kobiecej drużynie ze Skopje. Kadra zespołu również uległa roszadom, pracodawców zmienili m.in. Luka Cindrić oraz Arpad Sterbik. Mimo zmian zespół zaliczył bardzo mocne otwarcie, pokonując kolejno: Montpellier, Kristianstad, Veszprem i Rhein-Neckar.

- Oni w ostatnich dwóch sezonach grali w Final Four i wygrali Ligę Mistrzów. Dla mnie, oni dysponują mocnym składem. Często niedoceniamy tego, że siódemka-ósemka zawodników na najwyższym poziomie wystarczy, aby wygrać z każdym, nawet najlepszym rywalem. Mają parę problemów zdrowotnych, ale ściągnęli młodych, zdolnych zawodników - przekonywał Tałant Dujszebajew.

Do nowego zespołu świetnie wprowadził się Dejan Milosavljev. 22-letni golkiper w każdym z czterech spotkań odbił po kilka piłek. 

- On robi furorę. Podczas okresu przygotowawczego bramka była ich najsłabszym elementem, ale kiedy rozpoczęła się Liga Mistrzów - on zaczął grać bardzo dobrze, był nawet nominowany do tytułu najlepszego gracza września. Zasłużył na to. Dzięki jemu obrona Vardaru, a przez to kontra, jest jeszcze mocniejsza niż w ostatnich latach - wyjaśniał szkoleniowiec kieleckiego klubu.

Tałant Dujszebajew doskonale zna nowego trenera Vardaru - Roberto Parrondo.

- On stanowi kontynuację hiszpańskiej szkoły, która ma swoje podejście do piłki ręcznej. To styl, który budowany jest od dwudziestu lat. Roberto, kiedy grał jeszcze u mnie w Ciudad Real rozpoczął pracę z dziećmi. Ma odpowiednie doświadczenie, był drugim trenerem u kobiet. Na pewno będzie super szkoleniowcem - zaznaczał opiekun „żółto-biało-niebieskich”.

W niedzielnym spotkaniu na pewno nie zagra Marko Mamić. Chorwat wystąpił w spotkaniach z Piotrkowianinem Piotrów Trybunalski i IFK Kristianstad, ale po nich znowu odezwał się uraz stawu skokowego.

- Jestem trochę głupi, za szybko uwierzyłem w to, co usłyszałem od ludzi. Dla mnie nie było możliwości, aby on zagrał przed przerwą reprezentacyjną. Myślę, że zrobiłem błąd, że za szybko wszedł w grę. Wiadomo, on bardzo chciał zacząć, ale teraz go boli. Zdrowie to zdrowie. Przykładowo, jeśli ktoś przy więzadłach krzyżowych zacznie po czterech . miesiącach, a nie po zakładanych sześciu, to zawsze będzie miał problemy - zakończył Dujszebajew. 

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie w całości transmitowane na naszej antenie.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna