Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Diaw przeniesie się na zachód Francji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Diaw przeniesie się na zachód Francji

Kielce / 11 stycznia 2019 / Tekst
fot. Paweł Jańczyk fot. Paweł Jańczyk

Wszystko wskazuje na to, że Djibril Diaw w najbliższych dniach zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik francuskiego Angers. Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego", Korona i  zespół z Ligue 1 osiągnęły porozumienie w sprawie transferu środkowego obrońcy.

O odejściu utalentowanego zawodnika mówiło się od kilku dni. Korona chciała związać się z nim nowym, dłuższym kontraktem, ale Senegalczyk nie podjął negocjacji, chcąc zmienić otoczenie już zimą. 25-latka zabrakło w kadrze na obóz do Turcji. Korona oraz Angers w piątek prowadziły negocjację w sprawie kwoty odstępnego. Biorąc pod uwagę fakt, że obecna umowa Diawa wygasała latem, ta zapewne nie będzie zbyt wysoka.

Angers po 18 rozegranych meczach z 20 punktami na koncie zajmuje 15. miejsce w tabeli Ligue 1. Klub z zachodniej Francji ma 4 "oczka" przewagi nad strefą spadkową.

Djibril Diaw do Korony trafił zimą 2016 roku. W ciagu trzech lat zaliczył w 72 mecze w "żółto-czerwonych" barwach, strzelając w nich 5 bramek. W ostatniej rundzie, jako jedyny zawodnik „żółto-czerwonych” zagrał we wszystkich 20. kolejkach. Jesienią jego dobrą formą dostrzegł selekcjoner reprezentacji Senegalu – Aliou Cisse, który powołał go do na dwumecz z Sudanem. Stoper na swój debiut w seniorskiej kadrze „Lwów Terangi” musi jeszcze poczekać.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna