do siego roku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Diaw o krok od opuszczenia Korony. Kielczanie czekają na potwierdzenie z Francji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Diaw o krok od opuszczenia Korony. Kielczanie czekają na potwierdzenie z Francji

Kielce / 11 stycznia 2019 / Tekst
fot. Mateusz Kępiński fot. Mateusz Kępiński

Poznaliśmy kadrę Korony Kielce na dwutygodniowy obóz w Turcji. Na liście nie ma Djibrila Diawa. Senegalczyk na 99 procent pożegna się z "żółto-czerwonym" klubem. 

O odejściu utalentowanego stopera mówiło się od kilku dni. 25-latkiem poważnie zainteresowała się jedna z drużyn francuskiej Ligue 1. Korona chciała zatrzymać defensora na dłużej, ale ten nie podjął negocjacji nowego kontraktu. 

"Żółto-czerwony" klub sprzeda więc Senegalczyka, ale z racji wygasającej umowy musi zejść mocno z ceny. Jak udało nam się ustalić obecnie dopinane są ostatnie, formalne kwestie transferu – Korona czeka na zaakceptowanie zaproponowanej kwoty transakcji. Jeśli zespół z Ligue 1 nie przystanie na tę propozycję, to stoper najprawdopodobniej zostanie włączony do kadry na obóz.

Djibril Diaw do Korony trafił zimą 2016 roku. Podczas trzyletniego pobytu w stolicy Świętokrzyskiego wystąpił w 68 meczach ekstraklasy. W ostatniej rundzie, jako jedyny zawodnik „żółto-czerwonych” zagrał we wszystkich 20. kolejkach. Jesienią jego dobrą formą dostrzegł selekcjoner reprezentacji Senegalu – Aliou Cisse, który powołał go do na dwumecz z Sudanem. Stoper na swój debiut w seniorskiej kadrze „Lwów Terangi” musi jeszcze poczekać.

Gino Lettieri do Turcji zabierze 28 zawodników. W tym gronie znalazło się czterech juniorów "żółto-czerwonych": bramkarz Jakub Dutka, obrońca Łukasz Bujak oraz pomocnicy Wiktor Długosz i Oskar Sewerzyński. 

Korona na obóz do Turcji uda się w sobotę. Podopieczni Gino Lettieriego przez pierwsze pięć dni będą przebywać w Side, następnie przeniosą się do oddalonego o czterdzieści kilometrów Belek. Kielczanie na obczyźnie rozegrają trzy mecze sparingowe: z 9. drużyną ligi rumuńskiej – CSM Poli Iasi (15 stycznia), liderem ligi węgierskiej – Ferencvarosem (20 stycznia) i trzecią drużyną czeskiej ekstraklasy –  Banikiem Ostrawa (24 stycznia).  

Kadra na obóz przygotowawczy w Turcji:

Bramkarze: Jakub Dutka, Michał Miśkiewicz, Jakub Osobiński, Paweł Sokół.

Obrońcy: Łukasz Bujak, Michael Gardawski, Ken Kallaste, Kornel Kordas, Łukasz Kosakiewicz, Adnan Kovacević, Piotr Malarczyk, Ivan Marquez, Bartosz Rymaniak.

Pomocnicy: Wato Arweładze, Felicio Brown Forbes, Marcin Cebula, Wiktor Długosz, Ognjen Gnjatić, Zlatko Janjić, Ivan Jukić, Oliver Petrak, Matej Pućko, Oskar Sewerzyński, Oktawian Skrzecz, Jakub Żubrowski.

Napastnicy: Maciej Firlej, Maciej Górski, Elia Soriano.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna