Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Charzyńska odchodzi z Korony Handball. Będzie grała w Piotrkowie Trybunalskim

czwartek, 17 października 2019 13:57 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Edyta Charzyńska nie jest już zawodniczką Korony Handball. Jej umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. 25-latka będzie kontynuowała karierę w superligowej Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

– Edyta otrzymała bardzo ciekawą propozycję. Po analizie z zarządem i sztabem trenerskim ustaliliśmy, że nie będziemy jej blokować. Tym bardziej, że jej kontrakt obowiązywał na Superligę. Rozstaliśmy się za porozumieniem stron – wyjaśnia Krzysztof Demko, wiceprezes kieleckiego klubu.

– To nie była prosta decyzja. Nad wszystkim zastanawiałam się od miesiąca. Są jednak takie oferty, wobec których nie można przejść obojętnie. Każda zawodniczka chce grać w Superlidze. Piotrków ma problem z rozgrywającymi, dlatego mogę im pomóc. Jest mi trudno rozstać się z Kielcami, bo tutaj przez ostatni rok mocno zżyłam się z dziewczynami. Nie mówię jednak do widzenia, bo mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę. Trzymam kciuki, aby dziewczyny wywalczyły awans – wyjaśnia Edyta Charzyńska.

Nie jest tajemnicą, że bardzo ważnym aspektem całej sprawy była sytuacja finansowa klubu, który we wrześniu wypowiedział umowy Paulinie Piwowarczyk i Olesii Parandii. Wcześniej na wypożyczenie do Startu Elbląg powędrowała Aleksandra Orowicz. 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO