Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Bokserskie kwalifikacje w Londynie przerwane  

poniedziałek, 16 marca 2020 21:02 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Europejskie kwalifikacje bokserskie do Igrzysk Olimpijskich, które od soboty toczone były w Londynie, zostały zawieszone. Taką decyzję podjęła Grupa Zadaniowa ds. Boksu, działająca przy Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Powodem jest rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa. 

– Kwalifikacje zostały zamrożone do odwołania. Wszyscy wracają do swoich krajów. Czekamy na rozwój sytuacji. Pracujemy nad powrotem naszej kadry do Polski. Nie wiadomo kiedy zmagania zostaną wznowione. Na pewno będą kontynuowane od momentu ich przerwania, drabinki będą dalej obowiązywać – wyjaśnia Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

W grze o wywalczenie przepustek na Igrzyska Olimpijskie pozostają przedstawiciele kieleckich klubów: Sandra Drabik i Mateusz Masternak, którzy pewnie wygrali swoje pierwsze walki podczas turnieju w Londynie. W ostatnich dniach mnożą się jednak pytania czy najważniejsza sportowa czterolecia odbędzie się w tym roku. Na wtorek zapowiedziano wideokonferencję z udziałem przedtawicieli MKOL-u oraz federacji sportowych. Zapewne po niej poznamy więcej szczegółów dotyczących zmagań w Tokio. 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO