Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Aleksandra Januchta wraca do Kielc

czwartek, 23 stycznia 2020 13:30 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Handball dokonała nieoczekiwanego wzmocnienia w trakcie pierwszoligowych rozgrywek. Do kieleckiego zespołu dołączyła jego wychowanka – bramkarka Aleksandra Januchta.

Od początku trwających rozgrywek 24-latka broniła barw MTS-u Żory. W ostatnich dniach jej umowa została jednak rozwiązana za porozumieniem stron.

– Ola w trakcie sezonu została bez klubu. To nasza wychowanka, więc wyciągnęliśmy do niej dłoń. To będzie obopólna korzyść, bo my zyskujemy wartościową zawodniczkę, która wzmocni rywalizacje w bramce. Jej kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu – wyjaśnia Krzysztof Demko, wiceprezes kieleckiego klubu.

Aleksandra Januchta jest wychowanką KSS-u Kielce. Razem z Koroną Handball zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorek w 2014 roku, zostając najlepszą bramkarką turnieju finałowego. W następnym sezonie występowała już w pierwszym zespole. W 2016 roku trafiła do MKS-u Lublin, z którym zdobyła dwa mistrzostwa Polski, Puchar Polski oraz Challenge Cup. Po wygaśnięciu umowy z Perłą przeniosła się do Żor.

Aleksandra Januchta będzie rywalizowała o miejsce w bramce Korony Handball z Małgorzatą Hibner i Martą Chodakowską.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO