Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Cetnarski podpisze kontrakt z Koroną? W sobotę kielczanie zagrają sparing

piątek, 07 sierpnia 2020 08:25 / Autor: Damian Wysocki
fot. Mateusz Wolski
Damian Wysocki

Wszystko wskazuje na to, że Mateusz Cetnarski będzie pierwszym letnim wzmocnieniem Korony Kielce. Do klubu nie trafi za to Kamil Poźniak.

Dwaj byli podopieczni Macieja Bartoszka z czasów GKS-u Bełchatów zagrali w ostatnim sparingu z Rakowem Częstochowa (0:5). Grono testowanych uzupełnił wychowanek "żółto-czerwonych" – Krzysztof Kiercz, który razem z Mateuszem Cetrarskim trenuje dalej z drużyną. Środkowy pomocnik może być pierwszym nowym zawodnikiem, który podpisze umowę z kieleckim klubem.

32-letni Mateusz Cetnarski to doświadczony zawodnik. Rozegrał 236 meczów w polskiej ekstraklasie, reprezentując barwy m.in. GKS Bełchatów, Śląska Wrocław, czy Cracovii. Ostatnie kilka miesięcy spędził w łotewskim FK Tukums 2000, gdzie zaliczył 10 spotkań. W rundzie „jesiennej” poprzedniego sezonu grał w Stomilu Olsztyn. Wychowanek Kolbuszowianki Kolbuszowa ma na  koncie dwa mecze w reprezentacji Polski.

W najbliższych dniach do klubu dołączą kolejni nowi piłkarze. Być może niektórzy z nich zaprezentują się w "żółto-czerwonej" koszulce w sobotnim sparingu z ŁKS-em Łódź w Woli Chorzelowskiej (godz. 15). Późniejszy mecz ze Stalą w Mielcu odwołano, dlatego część pierwszego zespołu została oddelegowana na domowe spotkanie trzecioligowych rezerw z ŁKS-em Łagów (godz. 12).

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO