Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

SPORT

"Koroniarze" opowiedzieli o sobie samych. Niebawem premiera nowej książki o Koronie

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 12:50 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

To będzie prawdziwa gratka dla kibiców Korony Kielce. Jeszcze w sierpniu na rynek trafi książka "Koroniarze", która stanowi zbiór luźnych opowieści ludzi, którzy przez lata byli związani z "żółto-czerwonym" klubem.

Autorem książki jest Mateusz Michałek, dziennikarz portalu transfery.info i były współpracownik biura prasowego Korony. Pomysł na stworzenie takiej publikacji narodził się pod koniec 2014 roku.

– Iskra pojawiła się po wywiadzie z Mariuszem Mucharskim dla oficjalnej strony internetowej, który "sprzedał" mi kilka ciekawych historii z przeszłości. Po kilku tygodniach zacząłem rozmawiać z innymi ludźmi związanymi z kieleckim klubem. W tej grupie  był m.in. trener Bogumił Gozdur, który wywalczył z drużyną pierwszy awans do drugiej ligi; oraz jego podopieczni: Jan Czarnecki, Jan Majdzik, Andrzej Jung. Z czasem przechodziłem do kolejnych zespołów, które wywalczyły awanse. Rozdziały książki opierają się właśnie na nich, jednak chronologia nie jest najważniejsza. Musiałem to wszystko jednak jakoś uporządkować – wyjaśnia Mateusz Michałek.

Prace nad książką z krótszymi i dłuższymi przerwami trwały pięć lat. W tym czasie Mateusz Michałek spotkał się z 62 osobami, które przytoczyły historię od początku powstania klubu do sezonu 2014/15, kiedy trenerem "żółto-czerwonych" był Ryszard Tarasiewicz.

Mateusz Michałek wydaje książkę własnym sumptem. Obecnie trwa jej przedsprzedaż na stronie koroniarze.com. Po kilku dniach autor określi nakład. Książka jeszcze w sierpniu trafi do sprzedaży.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO