Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Niedziela z „Królową Sportu” w Kielcach. Zapowiadają się dalekie rzuty i skoki

niedziela, 02 sierpnia 2020 08:06 / Autor: Damian Wysocki
fot. Paweł Jańczyk/fotografiapiekna.pl
Damian Wysocki

Kilku czołowych polskich lekkoatletów będzie można zobaczyć w XI Memoriale Zdzisława Furmanka, który w niedzielne popołudnie odbędzie się w Kielcach.

reporterm

Tegoroczną rywalizację ograniczono tylko do konkurencji rzutowych i skoków. Ich obsada zapowiadała się rewelacyjnie. Szyki organizatorów pokrzyżowała pandemia. W sobotę u jednej z polskich sprinterek, która w ostatnich dniach przebywała w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo, potwierdzono zakażenie koronawirusem. We Władysławowie trenowało kilku lekkoatletów, którzy mieli przyjechać do Kielc, wśród nich m.in. czołowe polskie oszczepniczki: Maria Andrejczyk i Marcelina Witek. Na liście startowej awizowany był również Michał Haratyk. Mistrz Europy w pchnięciu kulą wraca jednak do formy po operacji łokcia.  

Na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza dojdzie do kilku ciekawych pojedynków, również z udziałem zawodniczek Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. W rzucie młotem kobiet Katarzyna Furmanek (71.02 PB) zmierzy się z Malwiną Kopron (76.85),  a skoku w dal Karolina Młodawska (6.45) powalczy z Ukrainką Kristiną Gruszutiną (6.81). Dobre rezultaty powinny paść również w rzucie oszczepem (Marcin Krukowski) i pchnięciu kulą (Jakub Szyszkowski).  

Zawody na kieleckim stadionie lekkoatletycznym rozpoczną się o godz. 15 od konkursu w skoku o tyczce. O 16 wystartują pozostałe konkurencje.

Kielecki memoriał poświęcony jest pamięci  zmarłego w 2010 roku, wybitnego trenera lekkoatletyki – Zdzisława Furmanka. Przez lata jego podopieczni wywalczyli w konkurencjach rzutowych  ponad 90 medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO