Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

PGE przestaje być sponsorem tytularnym mistrzów Polski

piątek, 31 lipca 2020 18:28 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

PGE nie jest już sponsorem tytularnym drużyny kieleckich piłkarzy ręcznych. Nie są to jednak złe informacje dla siedemnastokrotnego mistrza Polski. 

W piątek po południu PGE Polska Grupa Energetyczna wydała komunikat, w którym poinformowała o rozwiązaniu umowy z kieleckim klubem za porozumieniem stron.

„Po wycofaniu się firmy VIVE Textile Recycling, klub znalazł drugiego sponsora tytularnego. Propozycja nowej nazwy drużyny, zgodnie z zapisami w umowie, została przedstawiona PGE przez zarząd klubu. Ze względów wizerunkowych PGE nie udzieliła zgody na zaproponowane rozwiązanie", czytamy w komunikacie.

Klub wystosował wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z dniem 31 lipca 2020 r.

"PGE przychyliła się do zaproponowanego przez Klub rozwiązania, biorąc pod uwagę przedstawione przez Stowarzyszenie argumenty o charakterze finansowo-ekonomicznym oraz kierując się dobrem zasłużonego dla polskiej piłki ręcznej Klubu", czytamy w oświadczeniu.

– Na razie nie będziemy szerzej komentować tej sprawy. Wszystko wyjaśni się przed rozpoczęciem nowego sezonu –  mówi Paweł Papaj, dyrektor do spraw marketingu w kieleckim klubie.

PGE w komunikacie zwróciło uwagę, że dzięki zaangażowaniu największej polskiej grupy energetycznej drużyna Klubu Sportowego VIVE Kielce osiągała sukcesy w Polsce oraz Europie.

W najbliższym czasie dowiemy się kti będzie nowym sponsorem tytularnym drużyny. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ponownie będą to dwie firmy. Do tego czasu marketingową nazwą siedemnastokrotnego mistrza Polski będzie KS Kielce. 

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO