Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Widzew zgłosił się po Bartoszka. Co zrobi szkoleniowiec?

środa, 08 lipca 2020 16:23 / Autor: Damian Wysocki
fot. Korona Kielce
Damian Wysocki

Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce, otrzymał ofertę od drugoligowego Widzewa Łódź.

Zwrot podatków

Jako pierwsza poinformowała o tym kielecka "Gazeta Wyborcza". Kilka minut później informację potwierdził Maciej Sierpień, rzecznik prasowy "żółto-czerwonych".

– Wiemy, że taka oferta dla trenera się pojawiła, bo trener Bartoszek poinformował o niej zarząd klubu – wyjaśnia Maciej Sierpień.

Od kilku dni zarząd Korony rozmawiał z Maciejem Bartoszkiem w sprawie przedłużenia wygasającego wraz z końcem sezonu kontraktu, dlatego trudno oczekiwać, aby teraz przyjął propozycję Widzewa.

– Warunki nowej umowy zostały już ustalone. Kontakt będzie mógł jednak zostać oficjalnie podpisany dopiero po Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy i dokapitalizowaniu klubu. Spotkanie właścicieli jest zaplanowane na poniedziałek, 20 lipca – informuje rzecznik prasowy "żółto-czerwonych"

Widzew rozgląda się za nowym szkoleniowcem od jakiegoś czasu. Kilka dni temu spekulowano, że o krok od zastąpienia Marcina Kaczmarka jest Leszek Ojrzyński. Negocjacje z byłym trenerem Korony zakończyły się jednak fiaskiem.

Po wznowieniu drugoligowych rozgrywek klub z Łodzi znajduje się w słabej formie i roztrwonił przewagę nad rywalami. Na cztery kolejki przed końcem zajmuje premiowane bezpośrednim awansem drugie miejsce, ale ma tylko punkt przewagi nad następnym GKS-em Katowice. Jego awans na zaplecze ekstraklasy stoi pod dużym znakiem zapytania.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO