Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Cebula wraca i musi uważać na kartki. Podobnie jak pięciu innych zawodników

środa, 08 lipca 2020 09:19 / Autor: Damian Wysocki
fot. Korona Kielce
Damian Wysocki

Po odcierpieniu kary zawieszenia Marcin Cebula będzie mógł pomóc Koronie Kielce na boisku. 25-letni pomocnik w sobotnim spotkaniu z Wisłą Kraków musi uważać jednak na żółte kartki.

Zwrot podatków

Marcina Cebula obejrzał czerwoną kartkę w pierwszym spotkaniu rundy finałowej przeciwko Górnikowi Zabrze za ostre spięcie z Alassaną Mannehem. Komisja Dyscyplinarna PZPN zawiesiła obu piłkarzy na trzy spotkania.

Wychowanka Pogoni Staszów zabrakło w meczach z Rakowem Częstochowa, Zagłębiem Lubin i Arką Gdynia. 25-latek, który podpisał aneks przedłużający umowę do końca sezonu, będzie mógł zagrać w Krakowie. Popularny "Ceba" przystąpi do sobotniej rywalizacji z bagażem trzech żółtych kartek, więc ewentualne napomnienie będzie oznaczało dla niego kolejne zawieszenie.

W starciu z Wisłą na żółte kartki muszą uważać również Marek Kozioł, Michal Papadopulos, Grzegorz Szymusik, Themistoklis Tzimopoulos i Ognjen Gnjatić. Ostatni z nich ma na swoim koncie jedenaście kartoników, więc ewentualne napomnienie będzie oznaczało dwa mecze zawieszenia, co będzie równoznaczne z zakończeniem sezonu dla bośniackiego pomocnika. 

Sobotni mecz Wisła – Korona w Krakowie rozpocznie się o godz. 20.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO