Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Rekordowa wpłata dla PGE VIVE. Prezes Stali Mielec wyszedł z ciekawą inicjatywą

piątek, 26 czerwca 2020 18:01 / Autor: Damian Wysocki
fot. Anna Benicewicz-Miazga
Damian Wysocki

Kilka godzin temu informowaliśmy, że kwota na koncie zbiórki na rzecz PGE VIVE Kielce niebawem przekroczy ćwierć miliona złotych. Doszło do tego bardzo szybko. Kilkanaście minut później ktoś zdecydował się na rekordowy przelew.

85 tysięcy 128 złotych – to obecnie największa z 1335 wpłat, które zostały zarejestrowane na platformie zrzutka.pl. W piątek do godz. 17.50 na koncie zbiórki było już 337 tysięcy i 35 złotych.

W piątek ciekawą akcję zainaugurował Roman Kowalik, prezes SPR-u Stali Mielec, który z własnych środków przekazał 5 tysięcy złotych na rzecz zbiórki.

– PGE VIVE jest nie tylko naszym rywalem w lidze, ale również wizytówką naszego kraju na arenie międzynarodowej. W przyszłości każdy z nas może potrzebować podobnej pomocy. (…) Nawet niewielka kwota przy licznym wsparciu może znaczyć bardzo wiele. Na boisku rywalizujemy, ale poza nim musimy tworzyć jedną wielką rodzinę – mówi Roman Kowalik.

Prezes Stali Mielec nominował do akcji #rzućgroszem prezesów innych klubów: Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, Energi MKS Kalisz, Azotów Puławy, Perły Lublin, piłkarskiej Legii Warszawa, siatkarskiej Asseco Resovii Rzeszów i koszykarskiego Basket Zielona Góra.

Zrzutka na portalu crowdfundingwym zrzutka.pl jest jednym ze sposobów na ratowanie finansów PGE VIVE. Mistrzowi Polski brakuje dwóch i pół miliona złotych do zamknięcia budżetu na przyszły sezon.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO