Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Pięściarze wchodzą na scenę. W piątek gala w Kieleckim Centrum Kultury

czwartek, 25 czerwca 2020 20:50 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

W piątek sceną Kieleckiego Centrum Kultury zawładną pięściarze. O 19 rozpocznie się druga odsłona gali Suzuki Boxing Night, której ozdobą będzie ośmiorundowy pojedynek Mateusza Masternaka z Siergiejem Radczenką.

Gala będzie wewnętrznym meczem reprezentacji Polski. Podczas wieczoru odbędzie się osiem walk: trzy kobiet i pięć mężczyzn. W kategorii do 75 kg rękawice skrzyżują Bartosz Gołębiewski i Daniel Adamiec z KKB RUSHH Kielce. W wadze do 51 kg zaprezentuje się Sandra Drabik z SK Kickboxing. Jej rywalką będzie Angelika Krysztoforska.

– Zaprezentują się czołowi polscy zawodnicy. Czeka nas bardzo dobre widowisko. Boks wraca w naszym sporcie na pozycję, na której był kiedyś. Brakuje jeszcze wyników sportowych, ale pracujemy, aby przyszły sukcesy. Takie przedsięwzięcia mają temu pomóc – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.  

Walką wieczoru będzie ośmiorundowy pojedynek wagi ciężkiej na zawodowych zasadach: Mateusz Masternak – Siergiej Radczenka. 33-letni Ukrainiec w marcu tego roku przegrał starcie z Arturem Szpilką, choć w opinii wielu taki werdykt był dla niego mocno krzywdzący.

– Radczenka to bardzo dobry zawodnik. Teraz jest na topie medialnym, dlatego chcieliśmy zrobić super widowisko dla kibiców. Naszym celem było też wyznaczenie bardzo dobrego rywala dla Mateusza, aby ten był zmobilizowany do ciężkiej pracy – wyjaśnia Grzegorz Nowaczek.

– To bardzo trudny rywal, co pokazały jego walki z innymi polskimi bokserami. Trzeba mieć ręce wysoko i być czujnym. Miniony okres nie był łatwy, ale ostatnie tygodnie starałem się wykorzystać na sto procent. Miałem kilka rund sparingowych, to powinno wystarczyć – tłumaczy Mateusz Masternak.  

Piątkowa gala Suzuki Boxing Night II rozpocznie się o godz. 19. Wydarzenie w całości będzie transmitowane przez TVP Sport.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO