Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Polski talent w PGE VIVE

czwartek, 25 czerwca 2020 10:50 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

PGE VIVE sięga po jeden z największych talentów polskiego szczypiorniaka. Trzyletni kontrakt z siedemnastokrotnym mistrzem Polski podpisał 19-letni Michał Olejniczak.

O zainteresowaniu kieleckiego klubu utalentowanym środkowym rozgrywającym mówiło się od dłuższego czasu. Zawodnik pierwszoligowego SMS-u Gdańsk szturmem wdarł się do reprezentacji Polski, z którą zagrał na styczniowych mistrzostwach Europy. Wystąpił w spotkaniach ze Szwajcarią i Szwecją. Na parkiecie łącznie przebywał przez 42 minuty, podczas których zdobył trzy bramki oraz zanotował asystę. Nieźle wypadł również w sparingach poprzedzających turniej.

– Cieszę się, że największe talenty polskiego szczypiorniaka będą grały w Kielcach. Chcemy, by piłka ręczna w Polsce rozwijała się, a obok najlepszych zawodników świata młodzi Polacy nabierają umiejętności. Myślę, że przed Michałem duża przyszłość i już niedługo stanie się on bardzo ważnym graczem nie tylko naszego zespołu, ale także reprezentacji Polski – mówi Bertus Servaas, prezes PGE VIEVE.

Michał Olejniczak rozpocznie treningi z nową drużyną w połowie lipca. Obecnie 19-latek będzie czwartym środkowym rozgrywającym w drużynie. Bezapelacyjnym numerem jeden jest Igor Karacić, ale na tej pozycji mogą grać również Daniel Dujszebajew. W takim wariancie nie wiadomo, czy do Kielc przyjdzie Haukur Thrastarson. Być może młody Islandczyk zostanie wypożyczony do innego klubu.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO