Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Mocne decyzje w Koronie. Trzech zawodników w "żółto-czerwonych" barwach już nie zagra

sobota, 20 czerwca 2020 13:57 / Autor: Damian Wysocki
fot. Mateusz Kaleta
Damian Wysocki

Matej Puczko, Uros Djuanović i Bojan Czeczarić zostali odsunięci od treningów z pierwszym zespołem Korony Kielce. Ich wygasające wraz z końcem czerwca kontrakty nie zostaną przedłużone.

W przypadku dwóch pierwszych decyzja może wynikać z ich postawy w piątkowym, przegranym meczu z Górnikiem Zabrze, w którym weszli na boisko z ławki rezerwowych. Obaj zaprezentowali się bardzo słabo.

– Cała trójka została odsunięta od treningów z pierwszą drużyną. Zarząd klubu podjął decyzję o nie przedłużaniu z nimi kontraktów, wygasających 30 czerwca – poinformował Rafał Kielczyk, rzecznik prasowy Korony. 

Z całej trójki najdłużej w kieleckim klubie grał Matej Puczko, który trafił do niego latem 2018 roku. Od tego czasu zaliczył 58 meczów, w których zdobył pięć bramek i zanotował dziewięć asyst.

Uros Djuranović przyszedł do Korony przed rozpoczęciem trwającego sezonu. W PKO Ekstraklasie rozegrał 19 spotkań, w których zaliczył dwie asysty. Kibice zapamiętają go przede wszystkim z seryjnie marnowanych okazji strzeleckich.

Najkrótszy staż ma Bojan Czeczarić, który zimą tego roku został wypożyczony z Cracovii. W Koronie zaliczył siedem meczów, zapisując na swoim koncie jedną asystę.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO