Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Dwa mecze pauzy Żubrowskiego. Cebula poczeka na werdykt Komisji Ligi

piątek, 19 czerwca 2020 23:53 / Autor: Damian Wysocki
fot. Mateusz Kaleta
Damian Wysocki

W najbliższych dwóch meczach Korona Kielce będzie musiała sobie poradzić bez Jakuba Żubrowskiego, który w piątkowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze obejrzał dwunastą żółtą kartkę w sezonie. Bardzo możliwe, że podobna absencja czeka Marcina Cebulę.

Jakub Żubrowski jest pierwszym zawodnikiem "żółto-czerwonych", który osiągnął wynik kartkowy, który wyklucza go z rywalizacji w dwóch kolejnych meczach. Wychowanka kieleckiego klubu nie zobaczymy w starciach z Rakowem Częstochowa i Zagłębiem Lubin. W środku pola zagrają zapewne Ognjen Gnjatić i Milan Radin.

Bardzo możliwe, że podobna pauza czeka Marcina Cebulę, który zakończył spotkanie w Zabrzu w 55. minucie, kiedy otrzymał czerwoną kartkę za przepychanki z Alasana Mannehem. Sędzia Paweł Raczkowski wykluczył również Gambijczyka, a teraz całą sytuacją zajmie się Komisja Ligi, która zdecyduje, czy ukarać zawodników więcej niż jednym meczem zawieszenia.

We wtorkowym pojedynku z Rakowem w Kielcach, trener Maciej Bartoszek będzie mógł skorzystać z wracających po odbyciu przymusowej pauzy Adnana Kovacevicia i Mateusza Spychała. W tym spotkaniu na kartki muszą uważać Michał Gardawski i Michal Papadopulos.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO