Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Wisła znowu odskoczyła od Korony. Znamy podział na grupy

środa, 10 czerwca 2020 22:15 / Autor: Damian Wysocki
fot. Paweł Jańczyk
Damian Wysocki

Strata Korony Kielce do bezpiecznego miejsca wzrosła do czterech punktów. Wisła Kraków, bezpośredni rywal „żółto-czerwonych” w walce o utrzymanie, pokonała na własnym stadionie Raków Częstochowa 3:2.

Zajmująca trzynaste miejsce „Biała Gwiazda” ma na swoim koncie 34 punkty. Korona po ostatnim remisie w Lubinie ma ich o cztery mniej.

W 29. kolejce porażki poniosły inne drużyny znajdujące się w strefie spadkowej: Arka Gdynia uległa Legii Warszawa (1:5), natomiast ŁKS okazał się słabszy od Jagiellonii Białystok (0:3).

To ostatnie rozstrzygnięcie przesądziło o podziale na grupę mistrzowską i spadkową. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego już nic się nie zmieni. O medale powalczą: Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Lech Poznań, Cracovia, Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk.

Walka o utrzymanie rozstrzygnie się między: ŁKS-em, Arką Gdynia, Koroną Kielce, Wisłą Kraków, Wisłą Płock, Rakowem Częstochowa, Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin.  

W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 18. Korona Kielce podejmie na Suzuki Arenie Lecha Poznań. „Żółto-czerwoni” będą spoglądać również na Gdynię, gdzie Arka zmierzy się z Wisłą Kraków.  

WYNIKI 29. KOLEJKI:

­­Lechia Gdańsk – Cracovia 1:3

Piast Gliwice – Górnik Zabrze 0:0

Zagłębie Lubin – Korona Kielce 1:1

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 4:0

Wisła Kraków – Raków Częstochowa 3:2

Wisła Płock – Śląsk Wrocław 1:2

Arka Gdynia – Legia Warszawa 1:5

ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok 0:3

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 10.06.2020 222752

fot. 90minut.pl 

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO