Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Czternastu chętnych na sześć wolnych miejsc

środa, 10 czerwca 2020 15:19 / Autor: Damian Wysocki
fot. Patryk Ptak
Damian Wysocki

Czternaście drużyn ubiega się o sześć wolnych miejsc w nowej formule Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Decyzja o przyznaniu "dzikich kart" zapadnie do 19 czerwca. 

W najbliższej odsłonie Champions League zagra tylko szesnaście klubów. Pewnych udziału w rozgrywkach jest dziesięć drużyn z krajów, które zajmują czołowe miejsca w rankingu EHF: dwie z Niemiec, po jednej z Węgier, Polski, Chorwacji, Danii, Hiszpanii, Francji, Macedonii Północnej oraz Portugalii.

Pozostałe drużyny wybierze EHF. O "dziką kartę" ubiega się wicemistrz Polski – Orlen Wisła Płock, który ma jednak bardzo mocną konkurencję.

Wspomniana "szesnastka" zostanie rozdzielona na dwie ośmiozespołowe grupy. Pierwsze i drugie miejsce będzie premiowane bezpośrednim awansem do ćwierćfinału. Ekipy z lokat 3-6 czeka natomiast dwumecz o najlepszą „ósemkę”. O tytule tradycyjnie zdecyduje Final Four, które co najmniej do 2024 roku będzie odbywać się w Kolonii. F4 będzie zawsze kończyć sezon, dlatego zostanie przesunięte na połowę czerwca. Nietypowe będą za to terminy pozostałych meczów, które mają odbywać się w środy i czwartki.

Drugimi rozgrywkami pod względem ważności będzie Europejska Liga Piłki Ręcznej. Wśród mężczyzn zagrają w niej 24 drużyny. Dotychczasowy Challenge Cup zostanie przemianowany na Puchar EHF. W nim rywalizacja od początku do końca będzie toczona w systemie pucharowym. 

DRUŻYNY, KTÓRE ZAGRAJĄ LUB UBIEGAJĄ SIĘ O WYSTĘP W NOWEJ LIDZE MISTRZÓW:

Pewni udziału: PGE VIVE Kielce (Polska), RK PPD Zagrzeb (Chorwacja), Aalborg Handbold (Dania), FC Barcelona (Hiszpania), PSG (Francja), THW Kiel (Niemcy), SG Flensburg-Handewitt (Niemcy), Telekom Veszprem (Węgry), Vardar Skopje (Macedonia), FC Porto Sofarma (Portugalia)

Mistrzowie swoich krajów, którzy ubiegają się o miejsce w LM: Mieszkow Brześć (Białoruś), Dinamo Bukareszt (Rumunia), Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria), Besiktas Stambuł (Turcja), Elverum Handball (Norwegia), RK Celje Pivovarna Laśko (Słowenia), Motor Zaporoże (Ukraina)

Drużyny z niższych miejsc w ligach, którzy ubiegają się o miejsce w LM: Abanca Ademar Leon (Hiszpania), Orlen Wisła Płock (Polska), HBC Nantes (Francja), MOL-Pick Szeged (Węgry), HC Eurofarm Rabotnik (Macedonia), GOG Handball (Dania), Sporting CP (Portugalia)

źródło: własne, hanballnews.pl

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO