Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

SPORT

AZS UJK chce utrzymać skład. Kontrakty ze "strzelbami" już przedłużone  

czwartek, 04 czerwca 2020 15:27 / Autor: Damian Wysocki
fot. Tomasz Fąfara
Damian Wysocki

Wszystko wskazuje na to, że AZS UJK Kielce zdoła utrzymać cały skład. Kontrakty z klubem przedłużyli już najlepsi strzelcy zespołu: Piotr Gasin, Daniel Goliszewski i Krzysztof Bernacki.

Zwrot podatków

Za "Akademikami" znakomite miesiące: debiutancki, przedwcześnie zakończony, sezon w pierwszej lidze zakończyli na rewelacyjnym czwartym miejscu. Nic dziwnego, że zatrudnieniem kilku kieleckich szczypiornistów zainteresowane były inne kluby. 

– Jak to mówią trenerzy, zwycięskiego składu się nie zmienia. Cały miniony sezon możemy potraktować jako taki mecz. Naszym zadaniem było utrzymanie zespołu, który okazał się zwycięski. Jako beniaminek przegraliśmy tylko trzy z piętnastu meczów. W ostatnim czasie prowadziliśmy rozmowy z zawodnikami, mamy już zapewnienia większości zawodników. Liczymy, że niebawem będziemy mogli pochwalić się, że ruszamy z przygotowaniami "starym" składem. Mamy nadzieję, że uda się wprowadzić też kolejnych młodych zawodników – wyjaśnia Tomasz Błaszkiewicz, trener kieleckiej drużyny.

Sytuacja na rynku gospodarczym nie wpływa korzystnie na wiele dziedzin, w tym sport. Czy AZS UJK ma już zapewnienia dotyczące budżetu na przyszły sezon? 

– Do końca roku kalendarzowego uda nam się utrzymać ten budżet. Gwarancje, które dostaliśmy od miasta i uczelni zostały utrzymane. Za to dziękujemy. Jesteśmy również w stałym kontakcie z naszymi sponsorami – tłumaczy szkoleniowiec kieleckiego klubu.

AZS UJK rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 13 lipca.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO