Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Nowy sezon PGNiG Superligi już z kibicami?

poniedziałek, 01 czerwca 2020 11:50 / Autor: Damian Wysocki
fot. Anna Benicewicz-Miazga
Damian Wysocki

Na przełomie sierpnia i września powinien zostać zainaugurowany nowy sezon PGNiG Superligi. Bardzo możliwe, że od razu na trybunach pojawią się kibice.

Kilka dni temu poinformowano, że niebawem fani, przy zachowaniu licznych obostrzeń, pojawią się na meczach piłkarskiej PKO Ekstraklasy i żużlowej PGE Ekstraligi. Podczas ostatniej konferencji prasowej minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk została zapytana o to, czy kibice będą uczestniczyć również w wydarzeniach halowych.

– Start tych rozgrywek jest oddalony w czasie, planowany on jest dopiero na przełom sierpnia i września. Myślę, że do tego czasu będą przygotowane procedury powrotu kibiców. Prezesom tych dyscyplin sportu także bardzo zależy, żeby kibice byli z naszymi siatkarzami, koszykarzami, czy piłkarzami ręcznymi. Mamy jeszcze czas, aby ogłosić kibiców "w środku" - wyjaśniła Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Przedstawiciele sportów halowych wspólnie pracują nad określeniem protokołu pozwalającego na rywalizację "pod dachem" w dobie pandemii koronawirusa. Nowy sezon PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych ma ruszyć na początku września. Tydzień wcześniej ma odbyć się Final6 Pucharu Polski.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO