Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Kovacević: Nie zabraknie mi motywacji. Chcę, aby Korona pozostała w Ekstraklasie

piątek, 29 maja 2020 10:25 / Autor: Damian Wysocki
fot. Korona Kielce
Damian Wysocki

30 czerwca wygasają kontrakty aż 20 zawodnikom Korony Kielce. Wciąż nie wiadomo, czy wszyscy zdecydują się na pozostanie w drużynie do końca sezonu, czyli 19 lipca. – Powiem za siebie. Nie zabraknie mi motywacji. Walczymy o utrzymanie. Jestem tutaj od trzech lat i chcę, aby Korona została w Ekstraklasie – mówi Adnan Kovacević, kapitan "żółto-czerwonych".

Sytuacja Korony w tabeli jest trudna: zajmuje zagrożone spadkiem 14. miejsce z pięciopunktową stratą do bezpiecznej lokaty.

– Presja jest zawsze, teraz pewnie będzie większa. Każdy musi sobie z nią poradzić. Myślę, że to zrobimy. Wiadomo, że bez kibiców na trybunach będzie ciężko się zmotywować. Oglądałem  mecze Bundesligi i tego brakuje. Jako kapitan muszę dawać przykład i zarażać pozytywnym nastawieniem pozostałych. W tej ostatniej części sezonu najbardziej obawiam się kontuzji, jednak staram się o tym nie myśleć – tłumaczy Bośniak.

Korona w pozostałych do rozegrania meczach może mieć największe problemy z obsadą środka obrony. W niedzielnym spotkaniu z Wisłą Płock duet stoperów powinni stworzyć Adnan Kovacević i Themistoklis Tzimopoulos.

– Nie będzie Ivana Marquza, z którym rozegraliśmy sporo spotkań. Znaliśmy się świetnie, porozumiewaliśmy się praktycznie bez słów. Z "Greko" ostatnio dużo trenowaliśmy, też pod tym względem jest coraz lepiej – przekonuje Adnan Kovacević.   

Korona pierwszy mecz po przerwie rozegra w niedzielę, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Wisłą Płock (godz. 12.30).

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO