Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

[WIDEO] Dziennikarz z Kielc przebiegł 130 km dla Miłosza!

piątek, 22 maja 2020 19:05 / Autor: Damian Wysocki
fot. Paweł Jańczyk
Damian Wysocki

Trzynastu godzin i trzydziestu trzech minut potrzebował Marcin Długosz na przebiegnięcie 130 kilometrów. Kielczanin, dziennikarz sportowy "Super Expressu", pokonał ten morderczy dystans dla pięcioletniego Miłosza Lasoty, który musi jak najszybciej przejść operację wszczepienia implantu ślimakowego.

Koronaw

– Od kilku lat biegam długie dystanse, przesuwam poprzeczkę. Pomyślałem, że nie musi być to tylko moje wyzwanie sportowe, ale może nieść również realną pomoc. W moim bliskim otoczeniu jest chłopiec, który boryka się z poważnym problemem. Musi jak najszybciej poddać się operacji, aby nie stracić słuchu. Mam nadzieję, że uda się pomóc – mówił nam kilka dni temu Marcin.

26-latek dotrzymał słowa. W piątek, punktualnie o godz. 5.00, wyruszył z kieleckiej Bukówki na samodzielnie wytyczoną trasę. Na rowerach asystowało mu dwóch kolegów, a w wielu punktach czekali na niego inni znajomi. Marcin finiszował o godz. 18.33. Na symbolicznej mecie czekało na niego kilka osób, w tym pięcioletni Miłosz Lasota.

EYnobjsWoAEF2zm

Dziennikarz "Super Expressu" w mediach społecznościowych poprosił o wsparcie całej akcji. Każdy kilometr swojego biegu wycenił na 10 groszy i poprosił, aby osoby, które doceniają jego wysiłek przelały na konto zbiórki 13 złotych. Naszym zdaniem jego wyczyn zasługuje na zdecydowanie więcej, dlatego zachęcamy do pomocy Miłoszowi. 

Zdjęcie w artykule: Paula Duda 

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO