Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Zorman przejmie trzecią drużynę ligi słoweńskiej

piątek, 22 maja 2020 14:05 / Autor: Damian Wysocki
fot. Anna Benicewicz-Miazga
Damian Wysocki

Niebawem Uros Zorman może rozpocząć pracę trenerską na własny rachunek. Słoweński portal ekipa.svet24.si informuje, że były wybitny rozgrywający jest o krok od objęcia RK Trimo Trebnje.

Słoweniec przez ostatnie dwa sezony był asystentem Tałanta Dujszebajewa. Wcześniej przez siedem lat dyrygował grą kieleckiego zespołu na boisku. Jego kontrakt  z PGE VIVE obowiązywał jeszcze przez sezon, ale 40-letni szkoleniowiec zdecydował się na wcześniejsze zakończenie współpracy. 

– Gdy skończyłem karierę sportowca, moja rodzina wyjechała do Słowenii. Teraz już drugi sezon jestem w Kielcach sam, a trudno żyć w taki sposób – mówił Uros Zorman na początku kwietnia i zaznacza również, że chce rozpocząć pracę na własny rachunek.

– To naturalne, że chcesz piąć się w górę. Zaczynasz jako drugi trener, ale potem zamierzasz być pierwszym. Mam nadzieję, że to mi się uda, ale kiedy i gdzie,  zobaczymy – mówił jeden z najlepszych środkowych w historii handballu.

Wszystko wskazujena to, że Uros Zorman w nowym sezonie poprowadzi RK Trimo Trebnje, które w przedwcześnie zakończonym sezonie zajęło trzecie miejsce w lidze słoweńskiej. Mimo świetnego wyniku, który gwarantuje występ w europejskich pucharach, klub rozstał się z dotychczasowym szkoleniowcem – Ivanem Vajdlim. Zdaniem tamtejszych mediów jego następcą będzie właśnie Zorman, który jest również asystentem Ljubomira Vranjesa w reprezentacji Słowenii.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO