Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

PZPN chce powrotu kibiców na stadiony

piątek, 22 maja 2020 09:43 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Polski Związek Piłki Nożnej stara się, aby w najbliższym czasie na trybuny polskich stadionów wrócili kibice – informuje "Super Express".

reporterm

Zbigniew Boniek, prezes federacji, skierował w tej sprawie specjalne pismo do premiera Mateusza Morawieckiego. Według planu PZPN, w pierwszym etapie na trybuny nie wchodziłoby więcej niż 999 osób. Maksymalne zapełnienie każdego udostępnionego sektora wynosiłoby do 20 procent jego pojemności.

Zachowane byłyby maksymalne środki ostrożności, w tym zastosowanie odpowiedniej odległości miedzy kibicami, którzy musieliby nosić maseczki. Wejściówki kupowane byłyby tylko przez internet, a gospodarze meczów musieliby opracować specjalny plan poruszania się po obiekcie.

"Polska stałaby się prekursorem w tej dziedzinie, który jako pierwszy w Europie, a być może i na świecie, zmierzyłby się z takim wyzwaniem. To z kolei postawiłoby nasz kraj oraz polską piłkę nożną w bardzo pozytywnym świetle, jeśli chodzi o walkę z pandemią oraz powrót społeczeństwa do funkcjonowania w normalnych warunkach", napisał Zbigniew Boniek w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

Zmagania PKO Ekstraklasy zostaną wznowione w przyszły piątek.

Nowy numer!
31/2020 31/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO