Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Lotto092020

SPORT

X Charytatywny Turniej pamięci Izy Domagały zakończony

niedziela, 17 lutego 2019 17:19 / Autor: Weronika Grela
Weronika Grela

Za nami dziesiąty Turniej Charytatywny, który upamiętnił uczennicę IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Iza Domagała przegrała walkę z nowotworem kości 23 marca 2010 roku.

Zakończył się kolejny Turniej Charytatywny, który upamiętnił zmarłą Izę Domagałę, tym razem odbył się on w hali Centrum Rehabilitacji i Sportu UJK. – Jest to już dziesiąta, jubileuszowa edycja. Pomagamy potrzebującym osobom, cierpiącym na przeróżne schorzenia. Do tej pory udało nam się pomóc ośmiu osobom prywatnym i oraz dzieciom z chorobami onkologicznymi – mówił Patryk Zieliński, współorganizator wydarzenia.

Dochód z tegorocznej edycji zostanie przeznaczony na leczenie 13-letniego Piotrusia Turka, cierpiącego na Zespół Nijmegen. – Jest to choroba polegająca na znacznym obniżeniu odporności, a także skłonności do popadania w nowotwory. Chłopak dwa razy miał już białaczkę, na szczęście udało mu się wyjść z choroby. Jednak rehabilitacja i leczenie są bardzo kosztowne, co przekracza możliwości jego bliskich – podkreślał współorganizator Turnieju Charytatywnego.

Zmagania sportowe piętnastu zespołów na hali UJK uświetnił pokaz taneczny uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO