Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Znów pojedziemy pociągiem z Kielc do Buska

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Znów pojedziemy pociągiem z Kielc do Buska

Świętokrzyskie / 11 kwietnia 2018 / Tekst
Znów pojedziemy pociągiem z Kielc do Buska fot. Dariusz Skrzyniarz / archiwum

Powrócą połączenia kolejowe pomiędzy Kielcami a Buskiem-Zdrojem. Od 30 czerwca mają ruszyć wakacyjne pociągi, które dwa razy dziennie będą woziły pasażerów ze stolicy regionu do znanego miasteczka uzdrowiskowego i z powrotem. Jest jeden mały minus – w taką podróż będziemy mogli wybrać się tylko w soboty i niedziele.

Zdaniem wicemarszałka Jana Maćkowiaka na takim połączeniu zyskają mieszkańcy obu miast. - Zwróćmy uwagę na to, że w trasę wyruszą dwie pary pociągów. Przed południem, będzie można pojechać do Buska z Kielc. Chwilę po dotarciu na miejsce pociąg pojedzie do stolicy regionu i wtedy tym połączeniem na przykład kuracjusze będą mogli zabrać się do Kielc, które oferują teatry, filharmonię, dobre kino czy centra handlowe. Przed wieczorem będą mogli powrócić do Buska - mówi wicemarszałek Jan Maćkowiak.

Nowe wakacyjne połączenie obsłużą Przewozy Regionalne. Odjazd przedpołudniowego pociągu z Kielc planowany jest o 10.52. Na miejscu będzie on o 11.45. Po 15 minutach pociąg wyruszy z powrotem do stolicy województwa. Wieczorny transport na Ponidzie pojedzie o 19.16. Kielczanie, którzy zdecydują się na całodniową wizytę w Busku, do pociągu powrotnego do miasta wsiądą o 20.28.

Podróż między Kielcami a Buskiem-Zdrojem potrwa około 53 minut. Władze regionu wierzą, że wakacyjny pociąg do Buska zdobędzie podobną popularność jak podobne połączenia do Sandomierza.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna