Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Znamy nowy skład Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

środa, 17 czerwca 2020 13:21 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Urząd Marszałkowski
Beata Kwieczko

Są w różnym wieku, mają inne doświadczenia i pomysły, ale wszyscy aktywnie działają w swoich środowiskach i chcą poświęcić swój czas oraz energię na pracę na rzecz regionu. Mowa o nowym składzie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego drugiej kadencji.

Do Kancelarii Sejmiku wpłynęło 51 zgłoszeń, z których cztery nie spełniły wymogów formalnych. Swoich kandydatów zgłosiły młodzieżowe rady gmin i miast z terenu województwa świętokrzyskiego, samorządy uczniowskie i studenckie oraz organizacje pozarządowe pracujące z młodzieżą lub na jej rzecz. Najmłodszy kandydat na radnego miał 15 lat, a najstarszy - 22 lata. Dziś listę młodzieżowych radnych zatwierdził Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

– Pierwszym ważnym wyzwaniem dla nowych radnych będzie wyrażenie opinii o projekcie Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+, do której rekomendacje przygotował Młodzieżowy Sejmik I kadencji – mówi Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. – Moim zdaniem praca w tym gremium to dla młodych ludzi także szansa na zdobycie nowych doświadczeń, poszerzanie wiedzy na temat działalności społecznej i samorządowej, ale także nawiązanie cennych przyjaźni – dodaje.

W skład Młodzieżowego Sejmiku II kadencji weszło ośmiu przedstawicieli młodzieżowych rad miast i gmin, dwunastu samorządów uczniowskich i studenckich oraz trzynastu organizacji młodzieżowych i pracujących z młodzieżą.

Radni pochodzą z różnych części województwa, m. in. z  Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Połańca, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Końskich, Pawłowa, Kunowa, Miedzianej Góry, Kluczewska, Włoszczowy, Bogorii i Radoszyc.

Wręczenie nominacji radnym zostało zaplanowane na 2 lipca. Podczas pierwszej sesji wybiorą ze swojego grona przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz sekretarza Młodzieżowego Sejmiku, zdecydują również, w których komisjach problemowych będą działać.

Młodzieżowy Sejmik ma charakter inicjatywny, wnioskodawczy i konsultacyjno-doradczy dla organów Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. Formuła działania zbliżona jest do funkcjonowania sejmiku wojewódzkiego. Jego kadencja trwa dwa lata.

Lista radnych II kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego:

 1. Adamska Karolina Martyna
 2. Bańcer Alicja
 3. Jamróz Marcin
 4. Kaczorowski Igor
 5. Michalski Piotr
 6. Pruś Izabela
 7. Smołuch Oskar Piotr
 8. Żelazny Paweł Henryk
 9. Frydrych Oskar Robert
 10. Kałuża Tomasz
 11. Kurdybakha Veronika
 12. Kuroś Daria
 13. Kwiatkowski Maciej
 14. Łazarski Kamil
 15. Michalczak Mikołaj Stefan
 16. Mogielska Zofia
 17. Stachurka Jakub
 18. Wierzbicka Julia Liliana
 19. Wysocka Julia
 20. Ziemba Marta
 21. Bajdo Bartosz Borys
 22. Bernat Kacper
 23. Cisowski Norbert
 24. Czerwiak Piotr
 25. Kazała Rafał
 26. Kupisz Jakub Piotr
 27. Maciąg Wiktoria
 28. Mróz Aleksandra
 29. Pająk Julia
 30. Stępniewska Iga
 31. Szkoda Krystian
 32. Ślusarczyk Filip
 33. Wojdan Katarzyna
Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO