Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Zmiana organizacji ruchu na trasie Kielce-Morawica

poniedziałek, 10 sierpnia 2020 15:58 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Od jutra kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu na budowanej obwodnicy Morawicy. Pozwoli to na rozpoczęcie robót przy przebudowie aktualnie używanej, zachodniej jezdni drogi krajowej 73.

Jak informuje Małgorzata Pawelec z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nową jezdnią pojedziemy w obu kierunkach, a dojazd z dróg lokalnych możliwy będzie przez nowe skrzyżowania.

- Udostępnione zostaną także nowe drogi dojazdowe po stronie wschodniej ciągu głównego. Od strony zachodniej natomiast dojedziemy do drogi 73 tymczasowymi przejazdami – mówi rzecznik.

Przebudowa fragmentu krajowej 73-ki poprawi sytuację na obciążonym ruchem tranzytowym odcinku do Buska-Zdroju i Tarnowa. Nowy fragment będzie miał dwie jezdnie i status drogi głównej o ruchu przyspieszonym. Przy okazji przebudowy powstają cztery skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, kładka dla pieszych w miejscowości Bilcza oraz drogi dojazdowe.

Planowane zakończenie inwestycji to pierwsza połowa 2022 roku. Docelowo obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej będzie miała ponad osiem kilometrów długości. W drugim etapie inwestycji droga pobiegnie po nowym śladzie. Trwa aktualizacja koncepcji programowej dla tego etapu.

Pierwszy etap przebudowy obwodnicy Morawicy to koszt około 78 mln zł.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO