Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Złodziej słodyczy i alkoholu w rękach policji

czwartek, 16 lipca 2020 12:44 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Policjanci ze Stopnicy zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież w jednym ze sklepów na terenie miasta. W samochodzie, którym jechał, stróże prawa znaleźli alkohol i słodycze o wartości ponad 600 złotych.

Jak informują policjanci, podczas patrolu przy jednym z marketów w Stopnicy do mundurowych podeszła kobieta, która twierdziła, że wychodzący ze sklepu mężczyzna kilkanaście dni wcześniej dokonał w nim kradzieży. Podejrzany na widok policjantów zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu, ale po chwili został zatrzymany.

– Mundurowi ustalili, że jest to 26-letni mieszkaniec Krakowa, który do Stopnicy przyjechał zaparkowanym nieopodal citroenem. Podczas przeszukania samochodu policjanci zabezpieczyli dwie butelki whisky, prawie 30 batoników, 20 tabliczek czekolady oraz 4 bombonierki  – informuje Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. – Okazało się, że rzeczy te pochodziły z kradzieży, jakich dokonał na trasie swojego przejazdu – uzupełnia rzecznik.

Mężczyzna był już karany za podobne wykroczenia, między innymi w Krakowie, Rzeszowie oraz w Kazimierzy Wielkiej. Zgodnie z kodeksem karnym, 26-latkowi może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, ale ostatecznie o jej wysokości zdecyduje sąd.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO