Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Zdolni uczniowie otrzymają stypendia

piątek, 25 września 2020 12:33 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Z początkiem października po raz piąty rusza nabór wniosków do Świętokrzyskiego Programu Stypendialnego. W tym roku wsparcie otrzyma 450 uczniów liceów ogólnokształcących oraz szkół zawodowych.

Jak co roku program realizowany jest dwutorowo - dla liceów ogólnokształcących oraz szkół zawodowych. Do rozdysponowania jest 200 stypendiów dla uczniów szkół licealnych oraz 250 dla uczniów szkół zawodowych, branżowych i artystycznych. Każdy stypendysta dostanie 3 800 złotych na cały rok szkolny.

– Celem programu jest wsparcie najzdolniejszych uczniów w rozwoju edukacyjnym, szczególnie w zakresie przedmiotów przyczyniających się do podniesienia ich kompetencji kluczowych – mówi Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Wnioski będzie można składać od 1 października do 16 listopada na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego http://www.stypendia.sejmik.kielce.pl/

Świętokrzyski Program Stypendialny jest finansowany ze środków unijnych. Wartość projektu wynosi prawie 2,5 miliona złotych, z czego 85 procent stanowi dofinansowanie.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO