Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Z Kielc do Zagnańska pojedziemy na rowerze

niedziela, 28 czerwca 2020 22:10 / Autor: Wiktoria Zagórska Strzelec
Wiktoria Zagórska Strzelec

W ciągu najbliższych dwóch lat powstanie ścieżka rowerowa łącząca miasto Kielce z Zagnańskiem. O tę inwestycje prosili mieszkańcy.

Z każdym rokiem na terenie na terenie województwa świętokrzyskiego przybywają  kolejne  kilometry ścieżek rowerowych. Następne wybudowane będą w gminie Zagnańsk.

– Pomysł na ścieżkę zrodził się już dawno. Gmina, w ramach środków z Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, złożyła projekt zakładający budowę ścieżki rowerowej od granicy Kielc do dębu ,,Bartek". Dzięki dobrej współpracy z powiatem udało się zrealizować ten pomysł. Liczymy, że ruch turystyczny będzie większy – mówi Robert Kaszuba, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kielcach.

Ścieżka została wyznaczona w ciągu dróg: powiatowej od granic miasta Kielce – Zagnańsk, wzdłuż drogi gminnej do dębu „Bartek”, którą poprzedzają grunty leśne.

Na realizacje inwestycji uzyskano dofinansowanie w wysokości 3,5 mln złotych. Pierwszy etap  zakłada wybudowanie 6 kilometrów ścieżki. W przyszłości będzie ona połączona z ścieżką rowerową, która kończyłaby się w okolicach Aresztu Śledczego.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO