Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców już przyjmuje interesantów

czwartek, 21 maja 2020 16:07 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki otwiera drzwi dla interesantów. Swoją działalność wznowił wydział spraw obywatelskich i cudzoziemców, w którym m.in. można wyrobić i odebrać paszport.

Do tej pory Urząd Wojewódzki przyjmował interesantów tylko w pilnych sprawach, a pozostałe były załatwiane  telefonicznie i mailowo. Jak zapewnia Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski, pracownicy są już przygotowani na to, aby przyjąć większą liczbę petentów i obsłużyć ich w sposób bezpieczny.

- Wszystkie osoby, które chcą załatwić swoje sprawy w wydziale spraw obywatelskich i cudzoziemców, muszą umówić się na wizytę telefonicznie, żeby nie oczekiwać w kolejce. Przy wejściu, które znajduje się z tyłu budynku, należy zdezynfekować ręce i wjechać windą na piąte piętro. W urzędzie trzeba mieć zasłonięty nos i usta. Zalecamy też, żeby mieć własny długopis - mówi wicewojewoda Rafał Nowak.

Wydział jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 15. Aby załatwić sprawy w oddziale obsługi paszportowej należy umówić się na wizytę pod numerem telefonu 41 342 14 13.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO