Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

"Wokół Krzyżaków"- Muzeum Orła Białego zaprasza

środa, 15 lipca 2020 07:49 / Autor: Wiktoria Zagórska Strzelec
Wiktoria Zagórska Strzelec

Dziś 15 lipca, rocznica pamiętnej bitwy pod Grunwaldem, w której wojska polskie i litewskie zwyciężyły Zakon krzyżacki. Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej przygotowało z tej okazji wiele atrakcji upamiętniających to wydarzenie.

Punktem odniesienia do przygotowanych wydarzeń jest film „Krzyżacy” w reżyserii Aleksandra Forda.

– Dyskusja „Wokół Krzyżaków” odbędzie się o godz.13 w sali muzealnej przy ul. Słonecznej, wstęp na nią jest wolny. W panelu wezmą udział prof. zw. dr hab. Wojciech Iwańczak, dr Piotr Kardyś i filmoznawca Jarosław Skulski. Na 21.30 zaplanowano w ogrodach muzeum początek niemal trzygodzinnej projekcji filmu Aleksandra Forda – informuje Grzegorz Bień, dyrektor Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców Skarżyska transport. Będzie można skorzystać z niego bezpłatnie. Autobusy z napisem „muzeum” przejadą trasą z Dolnej Kamiennej (Łyżwy) o godz. 20.15 ulicami: 1 Maja, Dworzec PKP, Sokola, Wiejska, Armii Krajowej, Norwida, Metalowców, Legionów, Staffa, Sportowa do Muzeum im. Orła Białego. Zakończenie seansu planowane jest na godz. 00.45. Po tej godzinie autobusy powrócą wspomnianymi trasami.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej w zakładce aktualności.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO