Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Wojewódzki Urząd Pracy ma nowego dyrektora

czwartek, 16 kwietnia 2020 14:18 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Aleksandra Marcinkowska została nowym dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. Była jedyną kandydatką na to stanowisko.

Nowa szefowa instytucji była dotychczas pełniącą obowiązki jej dyrektora. – Kandydatka zaprezentowała wysoki poziom znajomości problematyki regionalnego rynku pracy, w tym trudności, na jakie napotykają aktualnie instytucje rynku pracy, pracodawcy i przedsiębiorcy, a także, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć w  przyszłości – mówi Agnieszka Kołacz-Sarnowska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Aleksandra Marcinkowska ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła również studia podyplomowe: na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na Wydziale Zarządzania Instytucjami Pomocy Społecznej w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Kielcach oraz studia podyplomowe na kierunku – Obszary wsparcia Europejskiego Funduszu Społecznego Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Caritas Kielecka - Centrum Integracji Społecznej. W latach 2007 – 2011 była zatrudniona w Świętokrzyskim Biurze Rozwoju Regionalnego na stanowisku kierownika.  Pracę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego – Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej rozpoczęła w roku 2011 na stanowisku zastępcy dyrektora ROPS. W roku 2014 objęła funkcję Dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego.Od 21 sierpnia 2019 r. pełniła obowiązki dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy (na czas nieobecności dotychczasowego dyrektora).

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO