Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska zaprasza na "Eko Kino"

poniedziałek, 14 września 2020 12:54 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Emisja filmów poświęconych ochronie powietrza i ekologii,  quiz wiedzy ekologicznej oraz występy muzyczne, to tylko część atrakcji zaplanowanych w ramach wydarzenia pod hasłem "Eko Kino", organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, które odbędzie się w najbliższy piątek na Palcu Artystów.

W jego trakcie prezentowane będą filmy promujące właściwe postawy ekologiczne w zakresie ochrony przyrody, a także współpracę pomiędzy Rządem RP, Ministerstwem Klimatu, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w zakresie wdrażania programu „Czyste powietrze” oraz innych programów.

W ramach wydarzenia organizowane będą konkursy dotyczące ochrony powietrza, odnawialnych źródeł energii i szeroko pojętej ekologii. Nagrodami w konkursie będą sadzonki drzew, które będą miały wpływ na poprawę jakości powietrza, a także zwrócą uwagę mieszkańców województwa świętokrzyskiego na konieczność troski o ekosystem.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 18 września, w godzinach 10-17 na Placu Artystów.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO