Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Włoszczowa: statuetki dla zasłużonych mieszkańców i firm

poniedziałek, 02 stycznia 2017 11:53 / Autor: Radio eM
Źródło: UG Włoszczowa
Radio eM

Statuetki hetmana Stefana Czarnieckiego po raz pierwszy trafiły w ręce zasłużonych mieszkańców i firm z terenu gminy Włoszczowa. Wśród nich znaleźli się m.in. społecznik i pomysłodawca budowy pomnika św. Jana Pawła II oraz wieloletni nauczyciel muzyki i animator kultury.

 

Jak informuje na swojej stronie internetowej gmina Włoszczowa, samorząd po raz pierwszy w taki sposób uhonorował zasłużonych mieszkańców oraz firmy. O przyznaniu statuetek przedstawiających hetmana Stefana Czarnieckiego trzymającego kontury gminy zdecydowali radni specjalną uchwałą. 

 

Wśród nagrodzonych znaleźli się: 81-letni Ryszard Macherski - społecznik, animator wielu społecznych przedsięwzięć w mieście, m.in. budowy pomnika św. Jana Pawła II oraz nadania Przemysławowi Gosiewskiemu tytułu honorowego obywatela Włoszczowy i nazwania jego imieniem jednego z rond. 

 

Druga statuetka trafiła w ręce cenionego i  lubianego w mieście nauczyciela muzyki i animatora kultury, 71-letniego Mieczysława Króla znanego ze swojego zaangażowania w życie gminy oraz parafii. Od ponad 30 lat prowadzi Chór Seniora „Niezastąpieni”, który swoim bogatym repertuarem uświetnia wiele uroczystości o charakterze patriotycznym i religijnym. Jego praca przyczyniła się do odkrycia wielu talentów i rozwinięcia pasji wokalnych. Od 26-lat kieruje Stowarzyszeniem Miast Bliźniaczych Włoszczowa – Le Passage (Francja).

 

Oprócz dwóch nagród indywidualnych, statuetki przyznano także czterem firmom działającym na terenie gminy: Effector (Włoszczowa), Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej (Włoszczowa), Strunobet-Migacz (Kuzki), ZPUE SA (Włoszczowa).

 

mjk | UG we Włoszczowie

 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO