Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Władze gminy Sitkówka-Nowiny zakupiły budki dla jerzyków

środa, 29 kwietnia 2020 12:40 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: Jestem na pTak!
Weronika Kępa

Kolejne samorządy zdecydowały się na zakup budek dla jerzyków, czyli ptaków żywiących się między innymi komarami. Drewniane domki zawisną w miejscowości Trzcianki. W ubiegłym roku takie rozwiązanie zastosowały władze miasta Kielce.

Władze gminy nabyły pięćdziesiąt budek dla ptaków. „Dziennie jerzyk potrafi upolować nawet dwadzieścia tysięcy komarów, much i meszek. Dlatego warto zaprosić je do zamieszkania w naszym ogrodzie. I to właśnie teraz – koniec kwietnia to najlepszy moment, aby udało się je do nich zwabić. Przylatują one do naszego kraju na początku maja. Wcześniej w budkach mogłyby zająć miejsce wróble”, czytamy na stronie gminy Sitkówka-Nowiny.

Budki dostaną mieszkańcy Trzcianek. Otrzyma je pierwsze pięćdziesiąt osób, które wyśle wiadomość na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu. Mieszkańcy jednej posesji mogą otrzymać jedną budkę.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO