Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Koronawirus. Powiat kielecki w żółtej strefie

czwartek, 17 września 2020 16:12 / Autor: Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Od soboty, 19 września, w powiecie kieleckim obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia. W związku z rosnącą liczbą zachorowań, Ministerstwo Zdrowia w czwartek po południu umieściło powiat kielecki w tak zwanej żółtej strefie.

Żółta strefa zobowiązuje do noszenia na terenie powiatu w środkach publicznego transportu, zakładach pracy i miejscach użyteczności publicznej, sklepach, kościołach, jak również na cmentarzach maseczki lub przyłbicy. Poza tym należy zasłaniać usta i nos w miejscach ogólnodostępnych oraz zachowywać dystans półtorametrowy.

Restrykcje dotyczyć będą także wesel i imprez. Liczba gości zostaje zmniejszona do stu osób, nie licząc obsługi.  W restauracjach, ogródkach i kawiarniach będzie mogła przebywać jedna osoba na 4 m2, w siłowniach - jedna na 7 m2, a w wesołych miasteczkach, parkach rozrywki - jedna na 10 m2. W kinach, na widowniach oraz na wydarzeniach sportowych może być zajętych jedynie 25 procent wszystkich miejsc.

W ciągu ostatniej doby w województwie świętokrzyskim odnotowano 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aż 19 z nich dotyczyło mieszkańców powiatu kieleckiego.

Żółta strefa nie obowiązuje na terenie miasta Kielce.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO