Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[WIDEO] „Zasady bezpieczeństwa pozostają bez zmian” – profilaktyczny spot świętokrzyskich mundurowych

poniedziałek, 22 czerwca 2020 12:37 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Policjanci postanowili przypomnieć dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać podczas wakacji. Wraz z gminą Strawczyn nagrali spot profilaktyczny, w którym podsumowali najważniejsze aspekty letniego wypoczynku.

- Mamy nadzieję, że projekt dotrze do jak największej grupy osób, przede wszystkim dzieci i młodzieży. Chcieliśmy przypomnieć podstawowe zasady, które pozwolą wszystkim wypoczywać bezpiecznie – wyjaśnia st. sierżant Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Film zawiera kilka podstawowych wątków.

- Mowa w nim o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podczas wypoczynku nad wodą, a także w lesie. Oprócz tego omówiliśmy zasady korzystania z Internetu – dodaje policjantka.

W realizację spotu włączyli się także pracownicy Urzędu Gminy Strawczyn.

- Współpracowaliśmy z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Komendą Miejską. W nagraniach wzięli udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strawczynie, a także uczniowie ze szkoły podstawowej. Zaangażowali się też ratownicy medyczni i wodni z Samorządowego Centrum Kultury i Sportu – wylicza Karol Picheta, zastępca wójta gminy Strawczyn.

Głównym celem osób zaangażowanych w produkcję nagrania było wskazanie młodzieży, na co należy szczególnie uważać podczas wakacji.

- W każdym miejscu należy zachować ostrożność: czy to las, woda czy Internet. Bardzo nas cieszy że mogliśmy zaangażować  w taki projekt - dodaje zastępca wójta.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO