Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

We wtorek kolejny fragment S7

poniedziałek, 22 maja 2017 16:04 / Autor: Radio eM
Radio eM

Pierwszy dwujezdniowy fragment drogi ekspresowej S7 o długości 4,5 km na odcinku od Radomia do granicy województwa mazowieckiego ze świętokrzyskim ma zostać udostępniony kierowcom we wtorek (23.5) - informuje kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Jak zaznacza zarządca, tymczasowo będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Jak podkreśla w swoim komunikacie GDDKiA, otwarcie fragmentu trasy oznacza, że kierowcy oo raz pierwszy będą mogli pojechać obiema jezdniami drogi ekspresowej S7 wybudowanej na odcinku Radom – granica województwa. Co prawda na razie na fragmencie o długości 4,5 km począwszy od węzła Szydłowiec Południe do granicy województw, z ograniczeniem prędkości do 70 km na godzinę i w oparciu o tymczasową organizację ruchu. Jest to jednak kolejna zmiana zapowiadana i wprowadzona przez wykonawcę, która znacznie poprawi komfort jazdy jeszcze przed otwarciem całego 22-kilometrowego odcinka - napisano.

Jak przypomina dyrekcja – pod koniec kwietnia wykonawca udostępnił dla kierowców 4 kilometry jednej jezdni drogi ekspresowej S7 w Szydłowcu między węzłami Szydłowiec Centrum a  Szydłowiec Południe. Na tym fragmencie podróżujemy jedną jezdnią w obu kierunkach, ale nie musimy już korzystać z objazdów na terenie miasta.Kolejna zmiana organizacji ruchu ułatwi kierowcom podróżowanie tranzytem, a wykonawcy pozwoli na dokończenie prac wykończeniowych. 

Udostępnienie całego 22-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 w oparciu o docelową organizację ruchu planowane jest w czerwcu po zakończeniu procedury związanej z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowej trasy - zapowiada kielecki oddział GDDKiA

mjk

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO