Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

W Skarżysku będzie nowoczesna rehabilitacja

środa, 13 maja 2020 16:29 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej szpitala w Skarżysku - Kamiennej stanie się nowoczesną i spełniającą najwyższe standardy placówką. Wszystko to dzięki modernizacji budynku i zakupie specjalistycznego sprzętu medycznego, na które lecznica otrzymała dofinansowanie unijne.

Zespół Opieki Zdrowotnej-Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej otrzymał ponad 1,5 miliona złotych. Dzięki dofinansowaniu Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej i Oddział Rehabilitacji Dziennej zostaną przeniesione do nowego budynku przy ulicy Szpitalnej, w którym dotychczas mieścił się oddział zakaźny. W ramach projektu planuje się przebudowę gmachu i zakup sprzętu medycznego do rehabilitacji.

- Jestem przekonany, że to dobrze wydane pieniądze, które służyć będą świadczeniu usług rehabilitacyjnych na jak najwyższym poziomie oraz zwiększeniu dostępu do zabiegów, przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych i leżących - mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego i podkreśla, że dzięki realizacji projektu skróci się również czas oczekiwania na świadczenia zdrowotne.

Oddział Rehabilitacji Stacjonarnej szpitala w Skarżysku - Kamiennej pomaga pacjentom, którzy zmagają się z chorobami układu kostno-mięśniowego.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO