Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

W poniedziałek sesja Sejmiku. Radni podejmą ważne uchwały

piątek, 04 września 2020 16:01 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Udzielenie pomocy finansowej gminie Bircza, coroczne programy stypendialne dla uczniów szkół średnich oraz Program Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów Talenty Świętokrzyskie. To tylko niektóre punkty, jakie zostaną poruszone podczas najbliższej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

XXIV sesja Sejmiku odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 7 września, w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach w trybie hybrydowym. Jej program obejmie aż 51 punktów.

– Będą one dotyczyć m. in. spraw związanych z udzieleniem pomocy finansowej gminie Bircza w kwocie 200 tysięcy złotych na usuwanie skutków klęski żywiołowej, corocznymi programami stypendialnymi dla uczniów szkół zawodowych i liceów ogólnokształcących w województwie świętokrzyskim w roku szkolnym 2020/2021 oraz Świętokrzyskim Programem Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów Talenty Świętokrzyskie – informuje Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Ważną sprawą, która wzbudza zainteresowanie, będzie uchwała dotycząca uzgodnienia zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego. – Projekt zakłada powiększenie go o ponad 60 hektarów z wyłączeniem części obok klasztoru na Świętym Krzyżu o powierzchni około 1,3 hektara. Obecnie projekt ten jest pozytywnie konsultowany przez inne samorządy i mam nadzieję, że będzie tak także w przypadku samorządu województwa świętokrzyskiego –  dodaje Andrzej Pruś.

Przewodniczący zwraca także uwagę na punkt związany z ustaleniem składu Komisji Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego. – Wszystkie osoby zaproszone do pracy w komisji wyraziły na to zgodę. Apelujemy do mieszkańców województwa i organizacji, aby zgłaszali wnioski komu taka odznaka powinna być przyznana – mówi.

Wnioski można znaleźć na stronie urzędu marszałkowskiego: www.swietokrzyskie.pro.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO