Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

W dniu Świętego Mikołaja przekazali najcenniejszy prezent - dar życia

piątek, 06 grudnia 2019 14:48 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oddawali dziś krew dla dzieci przebywających w świętokrzyskich szpitalach. Akcja pod hasłem "Zostań krewniakiem Świętego Mikołaja. Oddaj krew!" została zorganizowana po raz dwunasty.

Zwrot podatków

– Osobiście oddaję krew od 25 lat, czyli od momentu kiedy uzyskałem pełnoletność. To było moim marzeniem, po otrzymaniu dowodu osobistego pierwsze kroki pokierowałem do centrum krwiodawstwa. Zawsze miałem chęć pomagania innym, a w ten sposób mogę to robić. Zdaje sobie też sprawę, że to cenny lek, którego sam kiedyś mogę potrzebować – mówi Leszek Wnętrzak, koordynator akcji oraz członek grupy Świętokrzyscy Krewniacy działającej w Urzędzie Marszałkowskim. – Jako pracownicy urzędu oddajemy krew zawsze dwa razy w roku - 1 czerwca oraz 6 grudnia – uzupełnia Wnętrzak.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach apeluje do wszystkich osób, które mogą oddawać krew, aby dzieliły się tym cennym darem. Obecnie największe zapotrzebowanie jest na grupy: A Rh +, A Rh-, B Rh-, O Rh-, O Rh+.

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO